Fabrika Kazan Cüruf Temizliği

Kömür, linyit, doğalgaz vb. yakıtlarla çalışan sıcak su ve buhar kazanlarında zamanla kimyasal şartlandırmanın yetersiz kalması durumunda kirlilik meydana gelmektedir. Su borulu kazanlarda boruların iç yüzeyinde, alev borulu kazanlarda ise ısı transfer borularının dış yüzeyinde oluşan kirlilik; kireç, çamur, tortu, depozit veya korozyon kaynaklıdır. Isı transferini zorlaştırıp ısıtma ve soğutma verimini düşüren kirlilik; genleşmenin engellenmesine, enerji sarfiyatının artmasına, zaman kaybına, üretimin düşmesine ve arızaların artmasına sebebiyet vermektedir. Yüksek yatırım maliyeti olan kazan sistemlerinin uzun ömürlü ve tasarruflu olmasını isterseniz periyodik olarak mekanik ve kimyasal kazan temizliği yaptırmalısınız. 

Suda bulunan safsızlıklar nedeniyle endüstriyel kazanlarda zamanla kireç oluşmaktadır. Endüstriyel tesislerde genellikle yeraltı kaynak suları kullanılmaktadır. Kaynak sularının içerisinde farklı mineraller bulunur ve minerallerin farklılığı ile birlikte tesislerde kullanılan suların da farklılığından dolayı kireçlenme farklı olacaktır. Kireç ve tortular tesiste çalışan kazanlarda kalıcı hasarlar oluşmasına sebep olabilir. Personelimiz bu işlem için özel olarak eğitim almış olup üzerinde bulunan koruyucu ekipmanlar profesyonel malzemelerden oluşmaktadır. Yaptığımız işlerin tümünde olduğu gibi kazan cüruf temizliğinde de kaza risklerini minimuma düşürebileceğimiz tüm önlemleri almaktayız. Bizim için yaptığımız işin kalitesi kadara personelimiz güvenliği de önem taşımaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, olası sorularınız ve şikayetleriniz için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz!

    Copyright © 2023. E-Dağcılık. Tüm hakları saklıdır. Key Design&Art tarafından geliştirilmiştir.